Skontaktuj się z naszym doradcą pod numerem telefonu: +48 506 303 333 lub skorzystaj z formularza wyceny, aby dowiedzieć się więcej na temat izolacji natryskowych.

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR

Ocieplenie pianką poliuretanową to najlepszy sposób na izolacje dachów i fundamentów. Zastosowany materiał jest alternatywą dla tradycyjnej wełny mineralnej i zmniejsza straty energii cieplnej aż o 50 procent. Co więcej, w przeciwieństwie do innych materiałów, poliuretan nie traci swoich właściwości na przestrzeni lat. Jest to więc inwestycja w dom przyjazny i oszczędny w utrzymaniu na całe pokolenia.

Obecnie ocieplanie pianką PUR jest jedną z najskuteczniejszych metod termoizolacji budynków, która ma również wszechstronne zastosowanie. Pianka jako izolacja natryskowa może być stosowana między innymi do ocieplania poddaszy, hal, fundamentów, ponieważ natryskiwana jest bezpośrednio na nawierzchnię, także nierównomierną i trudną do zaizolowania innymi metodami. Jest lekka, ma dobrą przyczepność, jest bardzo trwała i ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, dlatego jej zastosowanie pozwala na uzyskanie znacznie niższych rachunków.

Izolacje dla domu

Ocieplenie Pianką dla domu

Bezpośredni natrysk pianki poliuretanowej aplikować możemy na różnorodnych podłożach stosowanych w branży budowlanej: podkład betonowy, bloczki betonowe, beton komórkowy, laminat, stal, płytę OSB, odeskowanie, materiały drewnopochodne, membranę, blachę czy papę. Przed rozpoczęciem prac ociepleniowych, nasi doświadczeni pracownicy ocenią stan danej powierzchni, jak również zabezpieczą budynek przed zabrudzeniami. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego naszego klienta oraz fachowe doradztwo i rzetelną realizację zadań. Na piankę poliuretanową dostępną w ofercie nasza firma udziela 25 lat gwarancji producenta!

Izolacje dla przemysłu

Izolacja pianką stosowana w przemyśle

Izolacje przemysłowe z wykorzystaniem elastomerów polimocznikowych znajdują zastosowanie jako antykorozyjne zabezpieczenie betonu, metali, drewna przed skutkami działalności takich substancji drażniących jak chemikalia, ścieki, węglowodory, sól i inne nieczystości. Oprócz tego materiał ten bardzo dobrze sprawdzi się jeśli chcą Państwo wykonać skuteczną hydroizolację konstrukcji betonowych, basenów, zbiorników wodnych i wody pitnej, oczyszczalni ścieków, podpór mostów, i wielu innych. W przypadku samochodów, elastomery polimocznikowe służą jako ochrona przestrzeni ładunkowej (w pojazdach ciążarowych, dostawczych, typu pick-up i w przyczepach, gdzie przewozi się ciężary). Mają za zadanie także zabezpieczyć różnego typu powłoki, np. ściany budynków, metalowe, drewniane czy betonowe tunele, pojazdy wojskowe, samochody, itp. przed falą uderzeniową wybuchu materiałów niebezpiecznych.

Szczególną cechą pianki poliuretanowej jest jej umiejętność dostosowywania swojego kształtu do każdej, nawet nieregularnej w budowie powierzchni. Walor ten odgrywa kluczową rolę przy izolacjach przemysłowych, ponieważ umożliwi nam to efektywne i błyskawiczne położenie izolacji w miejscach trudno dostępnych, często występujących wnękach i na kłopotliwych powierzchniach. Tradycyjne termoizolatory takie jak wełna mineralna czy styropian, nie zdają w tej kwestii egzaminu (konieczne jest żmudne i nieefektywne uzupełnianie izolacji).

Izolacje dla rolnictwa

Izolacje pianką dla rolnictwa

Izolacje dla rolnictwa pianką poliuretanową, idealnie nadają się do zabezpieczenia obiektów rolniczych, hal, magazynów, silosów i innych.
Pianki poliuretanowe które posiadamy w swojej ofercie mają liczne obszary zastosowań w rolnictwie. Izolacje natryskowe wykorzystywane są głównie w dociepleniu przechowalni warzyw i owoców, spichlerzy, pomieszczeń takich jak np. magazyny i hale wielkopowierzchniowe.

Izolacje natryskowe z zastosowaniem pianek poliuretanowych idealnie sprawdzają się również przy dociepleniu ferm hodowlanych, kurników i tym podobnych. Pianki pur z zamkniętą strukturą komórek posiadają właściwości wodoodporne oraz zachowują swoje właściwości termiczne podczas całego okresu użytkowania.

Często zadawane pytania

Poliuretan, jako tworzywo sztuczne, powstaje w procesie polimeryzacji izocyjanianów i polioli. Po dodaniu do mieszanki odpowiednich substancji spieniających i katalizatorów otrzymuje się pianę o określonych właściwościach i zróżnicowanej sztywności. Piana poliuretanowa jest tworzywem o najniższym współczynniku przenikania ciepła.

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa posiada w swojej strukturze wiele otwartych komórek, dzięki którym przepuszcza powietrze. Jest tworzywem oddychającym i paroprzepuszczalnym. Skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni. Idealnie nadaje się do izolacji wewnętrznych, np. poddaszy. Pianka zamkniętokomórkowa natomiast jest bardziej gęsta ? w zależności od przeznaczenia wykazuje gęstość na poziomie 30?60?kg/m?. Typ zamkniętokomórkowy nie przepuszcza pary i jest odporna na zgniatanie. Znajduje zastosowanie w hydro- i termoizolacjach wewnętrznych i zewnętrznych, dachów, stropodachów, ścian, rurociągów, fundamentów, konstrukcji metalowych, budynków gospodarczych i innych.

Pianę PUR aplikować można praktycznie na każdy rodzaj podłoża. Ważne, aby było ono suche i oczyszczone z kurzu bądź innych pyłów i zanieczyszczeń. Izolacje nakłada się najczęściej na membrany dachowe, beton, płyty OSB i MFP, deskowanie, papę czy blachę.

Izolacje natryskowe nakłada się szybko. Poliuretan należy równomiernie aplikować za pomocą specjalistycznych maszyn natryskowych. Od razu po aplikacji piana pęcznieje, wnikając we wszelkie wolne przestrzenie i dokładnie je wypełniając. Poddasze przeciętnego domu jednorodzinnego można wyizolować już w ciągu kilku godzin. Poliuretan szybko się utwardza, więc już na drugi dzień można przystąpić do montażu płyt kartonowo-gipsowych.

Minimalne parametry współczynnika przewodności cieplnej dla danych przegród określają wytyczne zawarte w dyrektywach unijnych. Jednym z kryteriów jest na przykład fakt, czy mamy do czynienia z budynkiem nowo powstającym czy też modernizowanym. Zawsze można wykonać grubsze ocieplenie niż to określone w przepisach. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, w której specjaliści pomogą Państwu w szczegółowym doborze izolacji do indywidualnych oczekiwań.

Cena zależy od wielu czynników, dlatego zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny kosztów.

Maszyny do natryskiwania piany działają na prąd, jednak w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej działamy przy zastosowaniu agregatów prądotwórczych. Nie ma więc żadnych większych ograniczeń czy wymagań do wykonania izolacji natryskowej.

Poliuretan z biegiem czasu nie traci swych właściwości fizycznych, tak jak wełna czy styropian. Nie osiada i nie ulega szkodliwemu oddziaływaniu czynników zewnętrznych. Nawet po upływie kilkudziesięciu lat od montażu właściwości ocieplenia pozostaną niezmienione. Ta cecha sprawia, że poliuretan stanowi długofalową inwestycję w energooszczędność budynku.

Jak najbardziej. Poliuretan nie wykazuje żadnych szkodliwych właściwości. Jest materiałem niepylącym, a więc w pełni bezpiecznym dla alergików. Izolacja oddycha, a więc nie stanowi środowiska sprzyjającego rozwojowi groźnej dla zdrowia pleśni. Ponadto poliuretan bez przeszkód może być poddawany recyklingowi. Jest to więc materiał przyjazny dla środowiska.

W produkcji piany przeznaczonej do izolacji natryskowych wykorzystuje się substancje ograniczające podatność na spalanie (tzw. uniepalniacze). Poliuretan jest materiałem samogasnącym, niesprzyjającym rozprzestrzenianiu ognia.

Tak. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w modernizacji i renowacji starszych budynków. Poliuretan zapewnia szczelną i trwałą izolację, która nie wymaga demontażu wcześniejszego pokrycia.

Poliuretan posiada najniższy współczynnik przenikania ciepła spośród wszystkich materiałów izolacyjnych. Parametr lambda (współczynnik przenikania ciepła) w tym przypadku wynosi 0,023 W/mK. Warstwa poliuretanu o grubości 10 cm zastąpi warstwę styropianu o grubości 16 cm lub warstwę wełny o grubości 18 cm. Dzięki swojej strukturze pianka ogranicza proces konwekcji, czyli swobodnego przemieszczania się mas powietrza w warstwie izolacyjnej. Ocieplenie wykonane w technologii natryskowej pozwala obniżyć koszty ogrzewania budynku nawet o 60 procent. Właściwość szczelnego wypełniania wszelkich wolnych przestrzeni i szczelin sprawia, że efektywność ociepleniowa pianki jest tak wysoka. Materiał ten eliminuje bowiem problem tzw. mostków termicznych, czyli miejsc potencjalnie najbardziej narażonych na straty energii. Izolacja natryskowa gwarantuje ciągłość, bez szczelin i przerw, przez które mogłoby uchodzić ciepło. Takiego efektu nie da się uzyskać stosując tradycyjną wełnę czy styropian.

Nie zawsze. W przypadku pomieszczeń narażonych na wysoką wilgotność zaleca się zastosowanie paroizolacji. To niezbędne w przypadku łazienek, kuchni, pralni, suszarni.

Doskonałe właściwości izolacyjne zwiększają efektywność energetyczną budynków. Na przestrzeni lat wydatki na ogrzewanie są zdecydowanie mniejsze, aniżeli w budynkach docieplanych tradycyjnymi metodami. Budynek izolowany pianką PUR ma mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, więc zmniejsza się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Minimalizowanie szkodliwych substancji zatruwających nasze otoczenie to najlepsze, co może uczynić człowiek w trosce o naturalne środowisko.