Izolacja kanałów ciepłowniczych to osłona powierzchni rurociągów, armatury i urządzeń, która ma ograniczyć straty mocy cieplnej przesyłanej rurociągami lub straty magazynowanego ciepła do otoczenia.

Odpowiednio wykonana izolacja tego typu inwestycji wpływa na ich opłacalność, bezpieczeństwo jak również trwałość. Dlatego trzeba koniecznie brać pod uwagę specyficzne dla danej instalacji straty ciepła, które powstają w całym okresie użytkowania. Izolacja kanałów ciepłowniczych którą proponujemy gwarantuje oszczędności w stratach energii nawet do 30%.

Izolacja kanałów ciepłowniczych

Istnieje możliwość zastosowania różnych materiałów izolacyjnych. Materiały stosowane do izolacji kanałów ciepłowniczych powinny charakteryzować się niską przewodnością cieplną. Kluczową kwestią jest również ich odporność na wilgoć, te które absorbują zbyt dużo wilgoci przestają spełniać swoją rolę termoizolacji.

Metoda izolacji natryskowej kanałów ciepłowniczych pozwala na izolacja odcinków nawet do 50m bez konieczności dokonywania odkrywek. Znacznie skraca to czas realizacji oraz ogranicza zbędne koszta. Istnieje również możliwość preizolowania studzienek rewizyjnych metodą natryskowa. Dzięki trwałości i niepalności materiałów wykorzystanych do izolacja tego typu nasza metoda jest jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych rozwiązań. Przy tym łatwość ich montażu skraca czas potrzebny do wykonania prac.

Chcesz wykonać Izolacje kanałów ciepłowniczych ?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI lub tel. +48 791 606 666

Forres.pl to Autoryzowany wykonawca Demilec Polska zapoznaj się z naszą bogatą ofertą izolacji natryskowych.