Fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Do produkcji ogniw fotowoltaicznych wykorzystuje się krystaliczny wafel krzemowy. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączy się w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Produkowane w panelach o powierzchni 0,2 – 1,0 m².

Fotowoltaika

Ogniwa tego typu wykorzystywane są coraz częściej w użytku domowym, mylone są one często z kolektorami słonecznymi, które odróżniają się tym, że przekształcają energię promieniowania słonecznego w ciepło. Korzyści związane z instalacją fotowoltaiczną to przede wszystkim zmniejszenie kosztów energii elektrycznej oraz produkcja tzw. zielonej energii. Panele słoneczne są wytrzymałe i mogą pracować nieprzerwanie przez 25lat i więcej.

Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej to:

  • ogniwa fotowoltaiczne zamieniające promieniowanie słoneczne na prąd
  • falownik przetwarzający uzyskany z nich prąd stały na przemienny
  • przewody elektryczne
  • aparatura zabezpieczająca

Inwestycja w Odnawialne Źródła Energii jest na pewno warta przemyślenia, zachęca do tego przede wszystkim możliwość uzyskania dotacji, oraz z roku na rok rosnące opłaty za energię elektryczną oraz paliwa stałe. Zwrot inwestycji przewiduje się po około 10 latach od montażu instalacji fotowoltaicznej. Panele fotowoltaiczne przewyższają kolektory słoneczne ze względu na uniwersalność, gdyż pozyskaną energię można wykorzystać do zasilenia dowolnych urządzeń. Kolektory słoneczne natomiast służą jedynie do podgrzewania wody.

Wykorzystujemy panele fotowoltaiczne, falowniki i mocowania od czołowych producentów sprawdzone w europie oraz na świecie. Każdą instalacje projektujemy wspólnie z klientem, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania. Zaprojektowana instalacja montowana jest przez naszych doświadczonych specjalistów bezpiecznie i bez uszkodzeń z wykorzystaniem specjalnie dobranych mocowań. Warto również zwrócić uwagę, że nasze instalacje mają nawet 25-letnią gwarancje .

W ramach programu Czyste Powietrze można w Polsce uzyskać dotacje na instalację fotowoltaiczną. Oferujemy darmową konsultację oraz pomoc w dobrze instalacji fotowoltaicznej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Zobacz również:
Rekuperacja