Naprawa pokryć dachów płaskich

 In Aktualności

Naprawa pokryć dachów płaskich

Termo i hydro izolacja dachów płaskich z wykorzystaniem tradycyjnych metod izolacyjnych niekiedy nie tylko jest nieskuteczna ale również pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o jej skuteczność. Nie raz słyszymy o problemach z wilgocią, przeciekającymi dachami i problemami związanymi z błędami wykonawczymi.

W dobie dzisiejszej techniki i nowoczesnych materiałów termo izolacyjnych istnieje wiele sposobów na eliminację problemów nieskutecznych zabezpieczeń dachowych. Jednym z rozwiązań jest termo i hydro izolacja wykonana pianami poliuretanowymi dachowymi. Natrysk już od 3,4 cm tzw. twardej piany powoduje polepszenie nie tylko parametrów termicznych ale również zapewnia ochronę przed wodą i wilgocią. Koniecznym jest zabezpieczenie powłoki poliuretanu powłoką ochronną.

Powłoki ochronne mogą przybierać różną postać i mogą być wykonywane z wykorzystaniem różnych materiałów. Najbardziej budżetowym rozwiązaniem jest wykorzystanie powłoki akrylowej. Niestety jest to powłoka, którą należy odnawiać praktycznie co 5 lat gdyż ulega uszkodzeniom i procesowi emulgacji szczególnie w miejscach gdzie jest dłuższe oddziaływanie wody. Ma to miejsce szczególnie tam gdzie tworzą się kałuże na powierzchni dachu spowodowane złymi spadkami.

Powłoki akrylowe często uzupełnione są o posypki kwarcowe sprawiające, że powłoka zabezpieczająca jest bardziej odporna na uszkodzenia na działanie ptactwa. Powłoką znacznie odporniejszą, ale niestety również droższą od wszędobylskiego akrylu jest powłoka silikonowa. To powłoka nie tylko odporna na działanie UV ale również wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Farba silikonowa dachowa to rozwiązanie prawdopodobnie optymalne do zabezpieczeni hydroizolacyjnych zarówno powierzchni betonowych jak i stalowych. Dzięki parametrom zbliżonym do powłok polimocznikowych stawia ją jak wśród produktów klasy premium jeśli chodzi o zabezpieczenia dachowe.

Przy zastosowaniu odpowiednich grubości możemy zaproponować inwestorowi 3 progi gwarancyjne uzależnione od grubości natryskiwanej powłoki. Standardowa gwarancja zaczyna się od 10 poprzez 15 do 20 lat. Dzięki jasnym kolorom powłok silikonowych

Zobacz również