GE ENDURIS – SILIKONOWA POWŁOKA DACHOWA

Dachy nie mają lekko. W dniu, kiedy temperatura wynosi 30oC, standardowy czarny dach może doświadczać amplitudy temperatur rzędu 56oC – od 80oC w najgorętszym momencie do 24oC w ciągu nocy. Ta ciągła zmienność temperatur w połączeniu z ekspozycją na działanie promieni UV może z czasem bardzo nadwyrężać dach. Zwyczajowo najsłabszymi elementami dachu są miejsca styku niepodobnych materiałów. Dochodzi do nich w punktach penetracji, na łączeniach i krawędziach. Pomniejsze problemy strukturalne mogą spowodować dodatkowe wyzwania w postaci słabego drenażu i zbierającej się wody.

Przez ponad 50 lat profesjonaliści zaufali GE jako dostawcy wytrzymałych i długotrwałych rozwiązań dla budownictwa. System powłoki dachu GE Enduris jest błyskawiczną, efektywną i ekonomiczną alternatywą dla standardowych powłok. Skonstruowany w oparciu o technologię GEheritage, GE Enduris ma zapewnione wsparcie techniczne na  najwyższym poziomie oraz gwarancję 10-cio, 15-to lub 20-to letnią.

Odnawiaj silikonem

Bezszwowa, stabilna i efektywna energetycznie powłoka może znacząco zwiększyć spodziewaną długość życia dachu opóźniając potrzebę zastosowania drogich i czasochłonnych projektów remontowych.

Silikon jest wytrzymały i elastyczny. W przeciwieństwie do akrylu, poliolefiny, asfaltu i węglowych łańcuchów polimerowych, silikon jest całkowicie odporny na działanie promieni UV, zapewniając długoterminową ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i atmosferycznymi. Cały system powłoki dachowej GE zrobiony jest w 100% z silikonu. Dzięki temu może się rozszerzać i wiązać w jednolitym tempie, co pomaga zapobiec przeciekom, które mogę skutkować gniciem drewna, czy powstawaniem pleśni, grzybów lub rdzy. Powłoka silikonowa w kolorze białym dodatkowo odbija światło słoneczne, co pozwala na lepszą kontrolę temperatury wewnątrz budynku.

Silikon zachowuje stabilność, elastyczność i pozostaje praktycznie nienaruszony poprzez dzienne i sezonowe ekstrema temperaturowe. Wraz ze starzeniem się produktu nie kruszeje i nie twardnieje. System GE Enduris zapewnia wyjątkową i długotrwałą wydajność.
Zbierająca się woda

Podczas gdy powłoki akrylowe zawodzą w miejscach łączeń, penetracji i na krawędziach, szczególnie w miejscach zbierania się wody, powłoka Enduris pozostaje nienaruszona

Koszt cyklu życia

Aplikacje jednowarstwowe i nie wymagające zastosowania podkładu gruntującego cechują się efektywnością kosztową procesu instalacji. Jednakże długoterminowa wytrzymałość promuje rozwiązania, które są tańsze w przeliczeniu na długość ich użytkowania.

Oszczędność energetyczna

Oszczędność energetyczna, w porównaniu z czarnym dachem, może dochodzić do 35% na kosztach chłodzenia w lecie. Powłoki GE Enduris zachowują parametry kolorystyczne i odbić światła poprzez zastosowanie polimerów silikonowych odpornych na działanie promieni UV.

Pełna kompatybilność

Poprzez użycie w 100% składników silikonowych, które są chemicznie i adhezyjnie kompatybilne, Enduris zapobiega powstawaniu przecieków, pleśni, rdzy i gniciu drewna.

Najwyższa rozciągliwość

Poprzez zachowanie elastyczności w całym okresie użytkowania budynku, niezależnie od dziennych i sezonowych temperatur, ten system oferuje najwyższą rozciągliwość materiału zarówno początkową, jak i po latach użytkowania.

System trzyskładnikowy GE Enduris

Powłoka dachowa GE Enduris

Wysoka zawartość substancji stałych, niska zawartość LZO, w 100% silikonowa, płynna powłoka nakładana w pojedynczej warstwie. Nie wymagane jest zastosowanie farby do gruntowania, jednak użycie odpowiedniego podkładu może zwiększyć oszczędności energetyczne, a użycie EPDM optymalizuje adhezję. Dostępne w beczkach i wiadrach, w standardowych kolorach: białym, beżowym, średnio- i ciemnoszarym. Możliwe jest utworzenie koloru na zamówienie.

Tkanina wzmacniająca GE RF100

Ta elastyczna, łatwa w użyciu tkanina wzmacniająca wbudowana pomiędzy warstwę szpachli lub powłoki uszczelnia praktycznie wszystkie połączenia i penetracje. Obecnie dostępna w rolkach 30m o szerokości 10cm, 15cm i 30cm. Większe rozmiary mogą być dostępne.

Uszczelnienie połączeń GE Enduris

Jednoskładnikowy, płynny uszczelniacz o niskiej zawartości LZO, w 100% silikonowy, przeznaczony do uszczelniania połączeń, szwów, luk i spawów, oferujący długotrwałą wydajność. Zapewnia ochronę przeciw wodzie i warunkom atmosferycznym, a jednocześnie nie podlega degradacji. Obecnie dostępny w wiadrach o objętości 9l.